Preskoči do sadržaja
Dijalekt jezika Španski

Meksički španski

Najraširenija varijanta španskog na svetu. Snažno oblikovana nahuatlom i drugim domorodačkim jezicima, posebno u leksici, i široko izvožena kroz meksički film i muziku.

Shareable facts

Želite aplikaciju za Meksički španski?

Glasajte i daćemo joj prioritet. Dijalekti sa najviše glasova ide prema vrhu putanje razvoja. Jedan glas po e-adresi.

Poslacemo vam link za potvrdu.

Često postavljana pitanja

Kojem jeziku pripada Meksički španski?

Meksički španski je dijalekat jezika Španski.

Gde se govori Meksički španski?

Meksički španski se prvenstveno govori u Mexico.

Sa kojim je regionom Meksički španski povezan?

Meksički španski pripada regionu North America na DialectAtlas-u.

Koji su drugi dijalekti jezika Španski?

Jezik Španski obuhvata i Castilian Spanish, Andalusian Spanish, Canarian Spanish, Caribbean Spanish, Colombian Spanish, Andean Spanish, Rioplatense Spanish, Chilean Spanish, Venezuelan Spanish, Ecuadorian Spanish, Central American Spanish, Bolivian Spanish, Northern Mexican Spanish, Yucatec Spanish, Chicano Spanish, Cuban-American Spanish. Svaka varijanta ima svoj rečnik, izgovor i kulturni kontekst.

Ostali dijalekti jezika Španski

Pogledaj na atlasu →

Nearby dialects

Pogledaj na atlasu →
Nahuatl

107 km away

Najveći uto-aztečki jezik, koji u centralnom Meksiku govori oko 1,6 miliona ljudi. Jezik Astečkog carstva, sa književnim zapisima na latiničnom pismu od 16. veka.

Mam

933 km away

Mamski majanski jezik koji se govori u zapadnim visoravnima Gvatemale i u susednim delovima Čijapasa, u Meksiku. Oko 600.000 govornika.

Kʼicheʼ

955 km away

Najveći majanski jezik Gvatemale, koji se govori u zapadnim visoravnima. Jezik Popol Vuh, fundamentalnog kʼicheanskog epa o postanku.

Qʼeqchiʼ

1,028 km away

K'icheanski majanski jezik koji se govori u centralnoj Gvatemali i južnom Belizeu. Najbrže rastući majanski jezik, šireći se izvan nekadašnje jednojezične qʼeqchiʼ teritorije.

Continue exploring

Meksički španski — Dijalekt jezika Španski — Dialect Atlas