Ugrás a tartalomra
Slovenian nyelvjárás

Prekmurjei szlovén

Más néven: Prekmurščina

A Mura folyó és a magyar határ közötti Prekmurje régió szlovén változata. Saját irodalmi hagyományt hordoz, amely a 20. századig a központi sztenderdtől függetlenül fejlődött.

Shareable facts

Szeretnél egy Prekmurjei szlovén alkalmazást?

Szavazz és mi előtérbe helyezzük. A leginkább szavazott dialektusok felkerülnek az ütemtervbe. Egy szavazat per e-mail cím.

Küldünk egy megerősítési linket az e-mail címedre.

Gyakran ismételt kérdések

Milyen nyelv Prekmurjei szlovén?

Prekmurjei szlovén a Slovenian nyelv egyik nyelvjárása.

Hol beszélik a(z) Prekmurjei szlovén nyelvjárást?

A(z) Prekmurjei szlovén elsősorban a következő helyeken használatos: Slovenia, Magyarország.

Melyik régióhoz kapcsolódik a(z) Prekmurjei szlovén?

A(z) Prekmurjei szlovén a DialectAtlason a(z) Europe régió része.

Ismert-e a(z) Prekmurjei szlovén más néven is?

Igen — a(z) Prekmurjei szlovén más néven Prekmurščina.

Melyek a(z) Slovenian többi nyelvjárása?

A(z) Slovenian továbbá magában foglalja a következőket: Standard Slovenian. Minden változatnak saját szókincse, kiejtése és kulturális háttere van.

További Slovenian nyelvjárások

Megtekintés az atlaszon →

Nearby dialects

Megtekintés az atlaszon →
Horvát

96 km away

A horvát Zágráb alapú sztenderdje, amely štokavi alapra épül. A szerbtől lexikai preferenciáiban és szigorú latin betűs helyesírásában különbözik.

Bécsi

173 km away

Bécs városi bajor nyelvjárása, amelyet a város hosszú Habsburg-történelméből származó jiddis, cseh és olasz jövevényszavak gazdagítanak.

Dalmatian

219 km away

An extinct Romance language of the eastern Adriatic coast, intermediate between Italo-Romance and Eastern Romance. Its last dialect, Vegliote of the island of Krk, died with Tuone Udaina in 1898, a year after Matteo Bartoli recorded around 2,800 words from him.EN

Magyar

237 km away

Egy ugor uráli nyelv, beszélők szerint az uráli család legnagyobbja és Magyarország hivatalos nyelve. A 9. századi magyar vándorlások révén érte el jelenlegi területét.

Continue exploring

Prekmurjei szlovén — Slovenian nyelvjárás — Dialect Atlas