Prejsť na obsah
Nárečie jazyka Zulu

Mestská zuluština

Známe aj ako: Tsotsitaal-influenced isiZulu

Zulučina townshipov a väčších miest Juhoafrickej republiky. Silne premiešaná s angličtinou, tsotsitaalom a inými bantuskými jazykmi.

Shareable facts

Chcete aplikáciu Mestská zuluština?

Hlasujte a budeme to prioritizovať. Top dialekty sa presúvajú hôlku na mape. Jeden hlas na e-mail.

Pošleme vám potvrdenie na e-mail.

Často kladené otázky

Akým jazykom je Mestská zuluština?

Mestská zuluština je dialekt jazyka Zulu.

Kde sa hovorí jazykom Mestská zuluština?

Jazykom Mestská zuluština sa hovorí najmä v South Africa.

S ktorým regiónom je Mestská zuluština spájaný?

Mestská zuluština patrí do regiónu East & Southern Africa na DialectAtlas.

Je Mestská zuluština známy aj pod inými názvami?

Áno — Mestská zuluština sa nazýva aj Tsotsitaal-influenced isiZulu.

Aké sú ďalšie dialekty jazyka Zulu?

Jazyk Zulu zahŕňa aj Standard Zulu. Každý variant má vlastnú slovnú zásobu, výslovnosť a kultúrny kontext.

Ďalšie nárečia jazyka Zulu

Zobraziť v atlase →

Nearby dialects

Zobraziť v atlase →
Setswana

275 km away

Sotho-tswanský bantuský jazyk a národný jazyk Botswany. Blízko príbuzný sesotho, s podstatnými komunitami hovoriacich v severozápadnej a Severokapskej provincii Juhoafrickej republiky.

Sepedi

294 km away

Sotho-tswana varieta Limpopa a Mpumalangy v severovýchodnej Juhoafrickej republike. Jeden z jedenástich úradných jazykov Juhoafrickej republiky; dostatočne odlišný od sesotho na to, aby sa s ním zaobchádzalo samostatne.

Sesotho

349 km away

Sotho-tswanský bantuský jazyk a národný jazyk Lesotha. Tiež jeden z úradných jazykov Juhoafrickej republiky, široko hovorený vo Free State a Gautengu.

Tsonga

438 km away

Bantuský jazyk lowveldu Limpopa, ktorým sa hovorí v severovýchodnej Juhoafrickej republike, južnom Mozambiku a juhovýchodnom Zimbabwe. Asi 7 miliónov hovoriacich.

Tshivenda

439 km away

Bantuský jazyk oblasti Soutpansberg v Limpope v Juhoafrickej republike a priľahlého juhozápadného Zimbabwe. Jeden z jedenástich úradných jazykov Juhoafrickej republiky; asi 1,3 milióna hovoriacich.

Continue exploring

Mestská zuluština — Nárečie jazyka Zulu — Dialect Atlas