Prejsť na obsah
Nárečie jazyka Cape Verdean Creole

Cape Verdean Creole

Známe aj ako: Kriolu, Kabuverdianu

Kreolský jazyk založený na portugalčine a každodenný jazyk Kapverd, používaný celým obyvateľstvom popri portugalčine. Najstarší ešte hovorený kreolský jazyk, s nepretržite zdokumentovanou históriou od 16. storočia.

Shareable facts

Chcete aplikáciu Cape Verdean Creole?

Hlasujte a budeme to prioritizovať. Top dialekty sa presúvajú hôlku na mape. Jeden hlas na e-mail.

Pošleme vám potvrdenie na e-mail.

Často kladené otázky

Akým jazykom je Cape Verdean Creole?

Cape Verdean Creole je dialekt jazyka Cape Verdean Creole.

Kde sa hovorí jazykom Cape Verdean Creole?

Jazykom Cape Verdean Creole sa hovorí najmä v Cape Verde.

S ktorým regiónom je Cape Verdean Creole spájaný?

Cape Verdean Creole patrí do regiónu West & Central Africa na DialectAtlas.

Je Cape Verdean Creole známy aj pod inými názvami?

Áno — Cape Verdean Creole sa nazýva aj Kriolu, Kabuverdianu.

Nearby dialects

Zobraziť v atlase →
Wolof

762 km away

Atlantický niger-konžský jazyk a lingua franca Senegalu a Gambie. Najpoužívanejší africký jazyk mestského Senegalu, široko používaný popri francúzštine v Dakare.

Hassaniya

876 km away

Arabská varieta beduínskeho pôvodu, ktorou sa hovorí v Mauritánii, Západnej Sahare a v priľahlých častiach Sahelu. Nesie hlboký berberský substrát a silnú ústnu poetickú tradíciu.

Susu

1,228 km away

Mande-niger-konžský jazyk a hlavná lingua franca pobrežnej Guiney vrátane hlavného mesta Conakry. Asi 1,5 milióna rodených hovoriacich.

Fulani

1,280 km away

Atlantický niger-konžský jazyk, ktorým hovoria komunity Fulani (Peul) v Saheli od Senegalu po Sudán. Jeden z geograficky najrozšírenejších afrických jazykov, s 25–30 miliónmi hovoriacich.

Soninke

1,300 km away

Mande-niger-konžský jazyk historickej oblasti ríše Ghana. Hovorí sa ním v Mali, Mauritánii, Senegale a Gambii, s dlhou ústnou tradíciou a tradíciou písma adžami.

Continue exploring

Cape Verdean Creole — Nárečie jazyka Cape Verdean Creole — Dialect Atlas