Ajmara południowej Boliwii i północnego Chile. Odróżnia się od odmiany z La Paz realizacją samogłosek i leksyką.
Ajmara z La Paz
Znany także jako: Northern Aymara
Ajmara La Paz i basenu jeziora Titicaca. Najczęściej używana odmiana ajmara i podstawa większości publikowanej literatury ajmarskiej.
Shareable facts
Chcesz aplikacji Ajmara z La Paz?
Głosuj i będziemy to priorytetyzować. Dialekty z największą liczbą głosów przesuwają się na mapie. Jeden głos na email.
Najczęściej zadawane pytania
Jakim językiem jest Ajmara z La Paz?
Ajmara z La Paz jest dialektem języka Aymara.
Gdzie mówi się w języku Ajmara z La Paz?
Ajmara z La Paz jest używany głównie w Bolivia.
Z jakim regionem związany jest Ajmara z La Paz?
Ajmara z La Paz należy do regionu Latin America & the Caribbean na DialectAtlas.
Czy Ajmara z La Paz jest znany pod innymi nazwami?
Tak — Ajmara z La Paz bywa też nazywany Northern Aymara.
Jakie są inne dialekty języka Aymara?
Język Aymara obejmuje również Southern Aymara. Każdy wariant ma własne słownictwo, wymowę i kontekst kulturowy.
Inne dialekty języka Aymara
Zobacz na atlasie →Nearby dialects
Zobacz na atlasie →171 km away
Ajmara południowej Boliwii i północnego Chile. Odróżnia się od odmiany z La Paz realizacją samogłosek i leksyką.
234 km away
Hiszpański Boliwii, wewnętrznie podzielony między odmiany andyjskie (La Paz, Cochabamba) i nizinną Camba (Santa Cruz). Silne cechy kontaktowe z keczua i ajmara w wyżynach.
416 km away
Keczua boliwijskich wyżyn. Największa odmiana keczua według krajowego udziału użytkowników i jeden z uznanych języków urzędowych Boliwii.
527 km away
Keczua regionu Cusco w południowym Peru. Często używane jako odmiana referencyjna dla południowego keczua i medium znacznej części współczesnych mediów keczuańskich.
626 km away
Odmiany guarani południowo-wschodniej Boliwii, uznane za jeden z oficjalnych rdzennych języków kraju.
913 km away
Arawakański język używany w środkowej peruwiańskiej Amazonii i przyległym zachodzie Brazylii. Najczęściej używany amazoński język arawakański, z około 100 000 użytkowników.